Κυριακή 1 Μαΐου 2011

ΑΡΗΣ - Ομόνοια Αραδίππου : 2 - 3

Αυτοκτόνησε σήμερα η ομάδα μας, γνωρίζοντας την ήττα με 2 - 3 από την Ομόνοια Αραδίππου μέσα στο Τσίρειο. Τουλάχιστον, δύο πλέον στροφές πριν το τέλος, η διαφορά των 2 βαθμών από τη δεύτερη Νέα Σαλαμίνα διατηρήθηκε, καθώς οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν από την Αναγέννηση Δερύνειας με 3 - 1.
Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε ιδανικά το σημερινό αγώνα, καθώς προηγήθηκε νωρίς με 2 - 0 με γκολ των Σόσιν στο 15' και Πάολο Κόστα στο 19'. Η Ομόνοια κατάφερε να μειώσει με τον Λαϊφη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Το Β' ημίχρονο αποδείχθηκε καταστροφικό για τον ΑΡΗ. Στο 71' ο Μασίνουα ισοφάρισε σε 2 - 2 και το τελικό 2 - 3 διαμόρφωσε ο Μαλζόνι με πέναλτι.
Η επόμενη, πρωτελευταία, αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 8 Μαϊου και περιλαμβάνει τα παιχνίδια ΑΡΗΣ - Αναγέννηση Δερύνειας και Ομόνοια Αραδίππου - Νέα Σαλαμίνα.