Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2008

Ολυμπιακός - ΑΡΗΣ : 3 - 2

Μετά από πολύ κακή εμφάνιση ο ΑΡΗΣ έχασε το ματς με τον Ολυμπιακό, γνωρίζοντας την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.
Η ομάδα μας προηγήθηκε μόλις στο 2' λεπτό με τον Ερνάντες, αλλά απ' εκεί και πέρα όλα πήγαν στραβά. Ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, όταν παίχτης του ΑΡΗ έκοψε τη μπάλα πάνω στη γραμμή του τέρματος με το χέρι. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Παναγή. Πάντως υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο και τους ποδοσφαιριστής του ΑΡΗ όσον αφορά το πέναλτι. Στο 41' ο Τσεβέλα, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι λιγά λεπτά προηγουμένως έκανε το 2 - 1 για τον Ολυμπιακό.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεϊτά έκανε το 3 - 1 για τους γηπεδούχους στο 55'. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να μειώσει σε 3 - 2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νούνιες.

Ολυμπιακός – Άρης 3- 2
18’ Παναγή(π), 41΄ Τσεβέλα,55΄ Κεϊτά / 2’ Ερνάντες,73΄ (π) Νούνιες