Δευτέρα 19 Ιανουαρίου 2009

ΑΡΗΣ - Ερμής : 2 - 1

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα ο ΑΡΗΣ κέρδισε με 2 - 1 τον Ερμή Αρραδίπου.
Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Ντούκιτς με ωραίο, δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 14'. Στη συνέχεια ο Ερμής πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς όμως να γίνεται ιδιαίτερα απειλητικός. Δυστυχώς όμως ο ΑΡΗΣ δέχθηκε ένα φτηνό γκολ από τον Παπαθανασίου στο 23'. Το 1 -1 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΑΡΗΣ ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από σέντρα και κεφαλιά του Εσελούκα η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Ερμή. Στο β' μέρος ο ΑΡΗΣ έχασε άλλες 2 - 3 κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλο γκολ. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά του σουτ του Κοντολεύτερου χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Άρης – Ερμής : 2 - 1