Πρώτος αποκτήθηκε ο 29χρονος πρώην μεσοαμυντικός Γκάμπορ Κορολόφσκι, ο οποίος μέχρι πρόσφατα αγωνιζόταν στον Απόλλωνα, ενώ παλαιότερα είχε παίξει και στην Ομόνοια.
Το δεύτερο μεταγραφικό απόκτημα είναι ο Νιγηριανός Τζορτζ Εσελούκα της ΑΠΕΠ.
Τέλος, εγγράφηκε στο ρόστερ υπό το καθεστώς του άνεργου και ο Γάλλος μεσοεπιθετικός Πας Ντιντιέ που είναι 26 χρόνων.

Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2008

ΑΡΗΣ - Π.Α.Ε.Ε.Κ. : 1 - 2

Δεν έχουν τέλος οι ήττες και ο αγωνιστικός κατήφορος για τον ΑΡΗ. Η ομάδα μας ηττήθηκε από την Π.Α.Ε.Ε.Κ.μέσα στο Τσίρειο, σε αγώνα που έγινε εκτάκτως την Παρασκευή με 1 - 2.
Ο ΑΡΗΣ προηγήθηκε με 1 - 0 στο πρώτο μόλις λεπτό του αγώνα με γκολ του Κώστα Μάρκου. Η ισοφάρισε στο 67' και πήρε τη νίκη με γκολ του Αντρέα Σταύρου στο 86'.
Πάντως και πάλι υπάρχουν παράπονα για τη διαιτησία από τους παράγοντες του ΑΡΗ.
Μετά από την νέα αυτή ήττα υπάρχει έντονος προβληματισμός στις τάξεις της ομάδας μας. Ανοιχτά μένουν τα ενδεχόμενα παραίτησης του προπονητή της ομάδας Άκη Αγιομαμίτη και του προέδρου Κυριάκου Χατζηκυριάκου.

ΑΡΗΣ: Οντρέτσικα, Ιωάννου, Νούνιες, Ιγνατιάδης, Φιλίππου, Ξ. Κυριάκου, Παουλίνιο (86' Θεοφάνους), Μάρκου, Ερνάντες (64' Ασσιώτης), Φέκετε, Ντούκιτς (70' Ηλία).

: Εν Ντζεμά, Λούτσιος, Στ. Γεωργίου (46' Οδυσσέως), Κάντε, Πικραμένος (46' Προεστός), Παπαναστασίου, Καβάζης, Λαϊφης, Γκούλα, Σταύρου, Σολωμού (90' Παντζιαράς).

Κίτρινες: Ιγνατιάδης, Νούνιες, Π. Ιωάννου / Καβάζης, Γκούλα, Λούτσιος, Προεστός, Σταύρου

Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2008

?????? ΑΡΗΣ - Ονήσιλλος : 0 - 1 ??????

Δυστυχώς τα γεγονότα των τελευταίων ημερών δεν μου επιτρέπουν τον περεταίρω σχολιασμό του ματς.

MΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!

Φωτογραφίες από εδώ.

Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2008

ΜΕΑΠ - ΑΡΗΣ : 1 - 0

Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε για άλλο ένα ματς ο ΑΡΗΣ και τελικά γνώρισε την ήττα από τη ΜΕΑΠ Πέρα Χωρίου Νήσου με 1 - 0.
Η ΜΕΑΠ πέτυχε 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και τα 2 ακυρώθηκαν, το πρώτο για οφσάιντ και το δεύτερο για επιθετικό φάουλ. Ο ΑΡΗΣ έχασε δύο καλές, μία στο 29' και μία στο 31'.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στο Β' Ημίχρονο και δίκαια πήραν τη νίκη με γκολ του Φεσσά στο 71'.